odzież damska xxl

Odzież damska XXL, a kobieca figura. Jakie błędy w projektowaniu i szyciu popełniają producenci?

Odzież damska XXL nie oznacza prostych, nudnych krojów oraz fasonu, który niczym płachta ma przykryć cale ciało. Przykryć tak by nikt nie zobaczył jego nieco większych rozmiarów. Współczesna odzież damska XXL ma nie tylko ukryć niedoskonałości, czy umiejętnie je zasłonić, ale ma wyeksponować piękno ukryte w kobiecym ciele, nawet w nieco większym rozmiarze.

Dobór odpowiedniego rozmiaru

Modne stroje nie służą przecież tylko kobietom o talii osy i doskonałych wymiarach modelek z kolorowych czasopism. Niestety, faktem jest, że zarówno producenci jak i same zainteresowane popełniają błędy w przygotowaniu i zakupie tego typu odzieży. Sukienki XXXL nie muszą oznaczać koszmarnego ubioru, który osoba założy ze wstydem, bo podkreśli jej szerokie biodra, duże uda, czy brzuch. Jednym z poważniejszych błędów producentów będzie używanie zbyt dużych rozmiarów ubrań, tak jakby większa ilość X miała wchłonąć kilogramy. Prawda jest taka, że odzież damska XXL mająca zbyt wiele X tych kilogramów, przynajmniej wizualnie, dodaje noszącej jej kobiecie.

Elegancka odzież w dużych rozmiarach

Eleganckie bluzki XXL muszą pozostać takie, jak mówi o nich nazwa - eleganckie. Wcięcie w tali, dobrze dobrany dekolt nawet na nieco większym ciele, podkreśli to, co w nim piękne. Ponad to, ważną rolę mają w tym wszystkim wzory na takiej odzieży, a także jej kolor. Sukienki damskie XXL w pionowe paski, lub bluzka ozdobiona takim wzorem wizualnie odchudzają noszące je osoby. Podobny efekt da wizualne wydłużenie stroju przez lampasy.

Złe dopasowanie do kształtu ciała

Następnym błędem projektantów, jest złe dopasowanie fasonu do figury kobiety. Figura klepsydry wymaga fasonu kopertowego. Figura typu jabłko - zrównoważenia proporcji wspomnianymi już paskami. Sukienki wizytowe duże rozmiary dla figury gruszki świetnie wyglądać będą w połączeniu z falbankami i zdobieniami w okolicy biustu. Skoro o biuście mowa, kobiety z dużym biustem a wąskimi biodrami, wymagają od projektanta stroju z falbankami, baskinami czy ozdobami na biodrach. Kolejna sprawa, która może stać się miejscem błędu producenta ubrań XXL to zła kolorystyka. Klasyczna czerń oczywiście wyszczupla, ale w eleganckiej modzie XXL mile widziane są kolory takie jak: czerwień czy amarant.