buty do ślubu

Starannie wybrane buty ślubne

Kiedy myślimy o ślubie, pierwsze co przychodzi nam na myśl, to oczywiście suknia ślubna. Jednakże, równie ważnym elementem stroju panny młodej są buty. Nie dość, że powinny tworzyć spójną całość z suknią, to jeszcze muszą być wygodne! Nie ma bowiem nic gorszego, niż zmęczona i zniechęcona Panna Młoda. Buty ślubne nie mogą uprzykrzać tego jedynego w swoim rodzaju dnia. Można oczywiście zabrać obuwie ślubne na zmianę. To jednak tylko kłopot oraz dodatkowy wydatek. Lepiej od razu zainwestować w odpowiednie buty i cieszyć się wyjątkowym wydarzeniem. Niezależnie więc od tego, czy Panna Młoda potrzebuje sukienki xxxl czy xs, powinna zatroszczyć się o odpowiednie buty do ślubu.

Trendy w butach ślubnych

Trendy w ślubnych butach zmieniają się z sezonu na sezon. Niemniej jednak istnieje kilka uniwersalnych stylów, które zawsze są modne. Eleganckie szpilki, delikatne baleriny czy sandały - to tylko niektóre z możliwości.

W ostatnich sezonach na wybiegach pojawia się coraz więcej ślubnych butów w kolorach innych niż tradycyjna biel. Pastelowy róż, srebro, a nawet złoto to kolory, które mogą dodać Twojej stylizacji wyjątkowego charakteru.

Wygoda przede wszystkim

Niezależnie od trendów, najważniejszym aspektem wyboru butów ślubnych jest wygoda. W końcu niewiele osób jest w stanie spędzić cały dzień (i noc) na wysokich obcasach bez odczuwania dyskomfortu. Dlatego warto zainwestować w buty do ślubu, które nie tylko będą piękne, ale także zapewnią komfort na cały dzień.

Pierwszym krokiem jest wybór właściwego rozmiaru, co wbrew pozorom, nie jest tak oczywiste. Buty nie mogą być ani za duże, ani za małe. Wysokość obcasa, to kolejna kwestia do rozważenia. Jeżeli na co dzień nie nosimy szpilek, ślub może nie być najlepszą okazją do eksperymentowania. W takim przypadku lepszym wyborem będą niskie obcasy lub baleriny.

Łączenie trendów z wygodą

Na szczęście, moda ślubna coraz częściej uwzględnia potrzebę wygody. Wielu projektantów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet. Dostępne jest obuwie do ślubu z dodatkowymi poduszkami na podeszwie, które zapewniają dodatkowy komfort. Także buty na niskim obcasie często pojawiają się w modowych kolekcjach. Są one równie stylowe co ich wyższe odpowiedniki. W ostateczności można rozważyć posiadanie dwóch par butów - jednej na ceremonię i sesję zdjęciową, a drugiej na przyjęcie weselne. W ten sposób można połączyć elegancję szpilek z wygodą obuwia na płaskiej podeszwie.